CST / 25/04/2019 / SPEKTAKL: „PARA NR 1” / GORCZYCA / MALINOWSKI

01/03/19 / Aktualności, Program 2019

25.04.2019 / godz. 19.00

PARA NR 1 / GORCZYCA / MALINOWSKI

Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca

KUP BILET

 

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Katarzyna Gorczyca, Oskar Malinowski

Współpraca artystyczna: Goran Bogdanovski            

Muzyka: Kamil Tuszyński oraz „Untitled” Macieja Baranowskiego

Kostiumy: Marta Wieczorek, Maciej Czuchryta

W spektaklu wykorzystano fragment tekstu: Hanny Raszewskiej-Kursy

Produkcja: Klub ŻAK / Gdański Festiwal Tańca

Czas trwania: 70 min.

BILETY 20 ZŁ

link do trailera https://www.facebook.com/watch/?v=867848953339694

Po spektaklu spotkanie prowadzi Hanna Raszewska-Kursa.

Perfekcja. Konkurencja. Nagrody.

Potrzeba oceny.

Potrzeba tortury ciała i myśli.

Potrzeba zwycięstwa.

Gdy sztuka zaczyna być narzędziem w walce o bycie najlepszym

artystą we wszechświecie.

Najlepszy tancerz

Najlepsza choreografia

Najlepszy koncept

Najlepsze kostiumy

Najlepszy ja.

Gorczyca/ Malinowski wykorzystując swoje konkursowe doświadczenia oraz upodobanie do jazdy figurowej na lodzie, zmierzą się z najlepszą choreografią we wszechświecie.

KATARZYNA GORCZYCA urodziła się 27 marca 1988 roku w Katowicach. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu (PWST im. L. Solskiego w Krakowie). Jest współzałożycielką grupy LineAct, w której pełni rolę reżysera oraz aktora tancerza. www.lineact.pl. Wspólnie z LineAct stworzyła spektakle w przestrzeni miejskiej w Katowicach, Łodzi, Kielcach, Toruniu w ramach min. Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Współpracuje jako choreograf i tancerka z festiwalem Domfestspiele Bad Gandersheim w Niemczech. Od kilku lat współpracuje z Brianem Michalesem jako asystent reżysera oraz choreograf w polskich produkcjach (grupa POLES APART), jak i zagranicznych ( Shakespeare Festival w Essen/ Niemcy, PAFOS Cultur Capitol/ Cypr, PLOVDIV CulturCapitol/ Bułgaria ). Jest członkiem zarządu Fundacji Teatr ZAMIAST, oraz inicjatorem przestrzeni improwizacji osobistej KIPISZ. Tworzy wraz z Oskarem Malinowskim kolektyw GORCZYCA/ MALINOWSKI: choreografia #DBRMPP otrzymała I nagrodę na konkursie choreograficznym 321 w Krakowie oraz II nagrodę podczas Warszawskiej Platformy Tańca. Kolektyw został zaproszony na rezydencję w klubie ŻAK w Gdańsku, w ramach której powstał spektakl „PARA NR 1” zaproszony m.in. do Teatru Studio w Warszawie, Teatru Ochota w Warszawie oraz Teatru Śląskiego w Katowicach. Uczestniczka Forum Reżyserów w ramach Olimpiady Teatralnej ŚWIAT MIEJSCEM PRAWDY Wrocław 2016 w Instytucie Grotowskiego. Cykl warsztatów z W.Fokinem, A.Wasiliewem, E.Barba, I.Kempa. Stypendystka Prezydenta Miasta w Łodzi (stypendium dla osób zajmujących się działalnością artystyczną) w roku 2018. Współpracuje z Towarzystwem Przyjaciół „Dom na osiedlu” / Galerią Art Brut Odlot. Mieszka w Łodzi. Lubi Łódź.

OSKAR MALINOWSKI (11.11.1990) aktor/tancerz/performer i choreograf. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Jako aktor/tancerz/performer uczestniczył m.in. w produkcjach takich jak: „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”, reż. Ewelina Marciniak w Teatrze Śląskim w Katowicach (2016); „we are not superheroes”, reż. Kamil Wawrzuta/Ruchomy Kolektyw w Teatrze Ochoty w Warszawie (2016); „Zatoka suma”, reż. Agata Dyczko w Teatrze Ochoty w Warszawie (2017);„Wymarsz” Zuza Golińska/Iza Szostak w TeatrGaleria STUDIO w Warszawie (2017); „SIWA” Aleksandr Prowaliński/Oskar Malinowski w Galerii Officyna Art&Design w Warszawie (2017). Jako choreograf pracował przy „Duchologia polska” reż. Jakub Skrzywanek – Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu/Teatr Zagłębia w Sosnowcu (2018). Artysta realizuje autorskie projekty: „coś/ktoś” (2013); „KINGWAY” (2015) oraz współtworzy duet GORCZYCA/MALINOWSKI: „#DBRMPP” (2016) i „PARA nr 1″ (2018). Aktualnie współpracuje z Nowym Teatrem w Warszawie („Języki Przyszłości/Future Tongues”, reż. chor. Ania Nowak, 2018); Komuną/Warszawa („Cezary idzie na wojnę”, reż. Cezary Tomaszewski, 2017); Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie („Wyzwolenie”, reż. Radosław Rychcik, 2017) oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski („Arcytrudno dojechać na Bródno”, reż. Cezary Tomaszewski, 2018).

https://web.facebook.com/oskarmalinowskitoperform/

 

—–

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Tutaj dodaj treść posta, a poniżej wyedytuj przycisk kierując go na odpowiednią galerię. Możesz także zmieniać jego kształt i nadawać mu kolory! 🙂