26/11/2018 / Premiera pierwszej publikacji pokonferencyjnej CST Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura.

28/10/18 / Aktualności, Konferencja 2018

Premiera pierwszej publikacji pokonferencyjnej CST „Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura. Wydawnictwo pokonferencyjne Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018″/ Teoria i krytyka tańca w CST

26.11.2018 / godz. 17:30-19:00

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Dom Kultury Kadr / ul. Gintrowskiego 32 / Sala Marzyciel

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

PREMIERA PUBLIKACJI CST

„Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura. Wydawnictwo pokonferencyjne Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018”

Wydawnictwo pokonferencyjne Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018

 

Monografia pokonferencyjna – efekt Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura. Wydawnictwo pokonferencyjne Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018”, zrealizowanej w dniach 22-24.04.2018 roku w ramach programu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019.

 

Wydawcy: Fundacja Artystyczna PERFORM / Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

Redakcja i korekta: Hanna Raszewska-Kursa (redaktorka monografii)

 

Korekta, indeks: Zofia Żółtek

Korekta: Agata Życzkowska

Spisanie dyskusji: Dorota Irena Procharska

Recenzja: dr Marianna Jasionowska

Projekt okładki: Ewa Miłuńska

Na okładce: mufmi teatr tańca, „z GÓRY na DÓŁ”, chor. Anna Piotrowska, fot. Mirela Baciak

Rok 2018 w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skoncentrowany był na szeroko pojętej edukacji zarówno praktycznej, artystycznej jak i również teoretycznej – skupionej wokół tańca współczesnego.

Dla CST działania związane z częścią teoretyczną to przestrzeń, w której istniejemy zarówno poprzez obserwacje i włączanie się do toczącej się dyskusji jak i poprzez współtworzenie programów rozwijających ten obszar edukacji.

 

Naszym najważniejszym wydarzeniem roku edukacji była Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Taniec w Warszawie – społeczeństwo, edukacja, kultura. Wydawnictwo pokonferencyjne Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018”. Po konferencji powstała pierwsza publikacja CST. Jednak działania związane z rokiem edukacji w Centrum Sztuki Tańca sięgają szeroko, obejmując takie aktywności jak m.in.:  pospektaklowe dyskusje z widzami na temat tańca, trzy tematyczne artykuły związane z rokiem edukacji realizowane na zamówienie CST, warsztaty z pisania o tańcu a także indywidualne inicjatywy tworzone w ramach laboratoriów środowiskowych a skupione wokół teorii tańca.

 

Wspierając wypełnianie luki na warszawskim rynku w obszarze teorii i krytyki tańca zapraszamy Wszystkich zainteresowanych na Premierę publikacji pokonferencyjnej CST. Premiera stanie się okazją do spotkania i rozmowy z kuratorami, teoretykami tańca, autorami tekstów, pomysłodawcami projektów i artystami działającymi także w przestrzeni teorii tańca:

 

Hanna Raszewska Kursa – kuratorka i redaktorka publikacji pokonferencyjnej opowie o pierwszej publikacji CST w całości poświęconej edukacji tanecznej w Warszawie, a także o regularnych warsztatach pisania o tańcu w CST.

Julia Hoczyk – przedstawi swój punkt widzenia dotyczący celowości i potrzeby prowadzenia rozmów z widzami i artystami po spektaklach.

Włodzimierz Neurbut – krytyk teatralny opowie o jednym z artykułów zamówionych przez CST dotyczący warszawskich edukatorów tańca.

Małgorzata Matuszewska opowie o swoim autorskim projekcie „Taniec w bibilotece – La Danza i el Baile” w ramach laboratoriów środowiskowych w CST.

Anna Piotrowska natomiast wypowie się o indywidualnych metodach pracy artystycznej, które w roku 2019 przy współpracy CST zostaną wydane w formie książki.

Spotkanie poprowadzi kuratorka działań edukacyjnych i społecznych w Centrum Sztuk Tańca w Warszawie, Paulina Święcańska.

Serdecznie zapraszamy!

KONKURS

Z radością informujemy, że podczas spotkania wśród widowni rozlosujemy egzemplarze publikacji. Przyjdź na spotkanie, weź udział w losowaniu.

———————————-

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Tutaj dodaj treść posta, a poniżej wyedytuj przycisk kierując go na odpowiednią galerię. Możesz także zmieniać jego kształt i nadawać mu kolory! 🙂