CST / 7/02/2019 / SPEKTAKL: „AFTER THE PAST” / BARTEK WOSZCZYŃSKI / Inauguracja Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w MIK

22/01/19 / Program 2019

4 choreografie – 1 wieczór – Inauguracja Centrum Sztuki Tanca w Warszawie w MIK

7 lutego, o godzinie 19.00 zapraszamy na pierwszy, spektaklowy wieczór w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie. Przypominamy, że program CST w 2019 realizowany będzie w Mazowieckim Instytucie Kultury. Artystyczną część wieczoru wypełnią aż cztery solowe prace. Zapraszamy na dwie męskie i dwie kobiece odsłony tańca współczesnego – zebrane w jeden wyjątkowy wieczór.

19:00 Oficjalne Otwarcie Wieczoru

„AFTER THE PAST”

Bartek Woszczyński

czas trwania 12 min.

Choreografia i reżyseria: Bartek Woszczyński

Zaakceptować to znaczy zrozumieć. Spektakl solowy ‚After the Past’ to wewnętrzna podróż, w której czas ukazany jest jako przestrzeń, pozwalając na ponowne doświadczenie różnych momentów z przeszłości. Spektakl ten jest próbą odpowiedzi na ponadczasowe pytanie ‚Kim jestem?’ oraz próbuje zbadać, jak doświadczenia z przeszłości, budują naszą osobowość. Solo, zabierając publiczność w osobistą i intymną podróż, dotyka skomplikowanego mechanizmu zaakceptowania samego siebie. Solo zostało stworzone podczas rezydencji artystycznej w Korei Płd. – Deep in the Mountains, a jego premiera odbyła się w The National Theatre of Korea w Seulu. Do tej pory solo zostało również pokazane w ramach Konkursu Choreograficznego Zawirowania, w wyniku którego otrzymało zaproszenie na festiwal Machol Shalem w Jerozolimie, w Izraelu. W tym roku dostało również zaproszenie na festiwal Dance Bridges w Kalkucie w Indiach.

 

BARTEK WOSZCZYŃSKI

Tancerz oraz choreograf, założyciel B’cause Dance Company, absolwent londyńskiej wyższej szkoły – The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance i wychowanek Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ. Bartek tańczył w Formacji Tańca Nowoczesnego ‚LUZ’ od najmłodszych lat zdobywając liczne tytuły na mistrzostwach Polski, Europy i świata. Występował z Alternatywnym Teatrem Tańca ‚LUZ’ w takich spektaklach jak Szkło, Nasza Klasa w PRL-u czy Dziwny jest ten świat. Będąc w Polsce, brał udział w wielu projektach zarówno z dziedziny tańca współczesnego/teatru tańca, jak i bardziej komercyjnych (tj. You Can Dance). Kiedy miał 19 lat, przeprowadził się do Londynu, by rozpocząć naukę w jednej z najbardziej renomowanych uczelni – The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance. Jako tancerz miał zaszczyt współpracować z takimi choreografami jak Fotis Nikolaou, Mark Baldwin, Stephanie Thomasen, Gary Clarke, Thomas Bentin, Marie Brolin-Tani, Mari Carrasco, Ashley Lobo, Soodong Jung, Katarzyna Kizior i występować w ich spektaklach w takich krajach jak: Dania, Wielka Brytania, Szwecja, Niemcy, Kanada, czy Cypr. Związany był również z Black Box Dance Company, Białym Teatrem Tańca oraz Teatrem Tańca Zawirowania. Bartka choreografie wystawiane były m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Albanii, Bułgarii, Białorusi oraz Izraelu. Jest choreografem oraz twórcą takich spektakli jak AH07 (z premierą w Sadler’s Wells w Londynie, 2014), The Perfect World (spektakl solowy, który zdobył pierwszą nagrodę w Solo Dance Contest podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca, 2013), Release me, not. (z premierą podczas Quinzena de Danca de Almada w Portugalii), czy After the Past (z premierą w Seulu, Korea Płd.). Tworzył choreografie dla Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, Warsaw Ballet, Teatru Tańca Zawirowania, YDA | Swindon Dance, YDA | Exeter oraz B’cause Dance Company. Bartek tworzył choreografie oraz ruch sceniczny do wielu produkcji filmowych m.in.: kanadyjski serial The Next Step realizowany przy współpracy z BBC i Temple Dance Productions; On|Off – projekt filmowy realizowany z The Doll – creative agency, na London Fashion Week 2015, a jego ostatni autorski projekt Let’s Talk About It pokazany został na 11 festiwalach w 8 państwach zdobywając The Best Interpretation Award na festiwalu InShadow w Lizbonie, Portugalia. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.bartekwoszczynski.com.

———————————-

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu 2016 i 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company,  Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telwizji, Sekcja Tańca i Baletu

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Tutaj dodaj treść posta, a poniżej wyedytuj przycisk kierując go na odpowiednią galerię. Możesz także zmieniać jego kształt i nadawać mu kolory! 🙂