Patronujemy: 1-8.07.2018 / Festiwal Warsaw FLOW / re:action

22/05/18 / Aktualności, Współpraca

Patronujemy:

Festiwal Warsaw FLOW 2018 / re:action

Organizator: Warsaw Flow CI International Festival i Fundacja Artystyczna PERFORM

Druga odsłona NOWEGO trzyletniego cyklu Festiwalu Warsaw FLOW 2017-2019.

Pierwszy weekend lipca będzie należał do festiwalu Warsaw FLOW, czyli międzynarodowego wydarzenia tanecznego, które nastawione jest przede wszystkim na czynne udział warsztatowy.

 

W 2018 roku zależy nam na:

  • zabawie z tańce
  • przygotowaniu performance z techniką CI z tancerzami i performerami
  • działaniach ruchowych prowadzących do zmiany świadomości o możliwościach i potencjale własnego ciała

 

Festiwal Warsaw FLOW odbywa się w Warszawie od 2010 roku. Od lat konfrontuje ze sobą uznanych przedstawicieli z kraju i z zagranicy kontakt improwizacji z początkującymi oraz zaawansowanymi tancerzami. Dzienny harmonogram kilkudniowego festiwalu obejmuje warsztaty o zróżnicowanym stopniu intensywności, jamy i wspólne improwizacje mistrzów.

Festiwal dzieli się na trzy części – projekt dla tancerzy profesjonalistów, warsztaty dla osób, które chcą spróbować sił w tej technice tańca oraz spektakl dla publiczności. Obie grupy taneczne prawie przez cały czas trwania festiwalu będą spotykać się na codziennych jamach CI. W tym roku w środku trwania festiwalu jeden dzień poświęcą na wspólne eksploracje oraz zainspirują się wieczornym kinem tańca.

W tegorocznej edycji nauczycielami będą Sergey Golovnea, Anna Piotrowska, Jurij Konjar oraz Ilona Keňová. Goście będą prowadzić zajęcia dla uczestników profesjonalnie zajmujących się tańcem i techniką kontakt improwizacji oraz tych, którzy będą z nią mieli do czynienia po raz pierwszy. Ilona Keňová poprowadzi projekt performatywny, który zakończy się otwartym pokazem dla publiczności. Anna Piotrowska wprowadzi w techniki site specific, a Jurij Konjar i Sergey Golovnea zaproponują autorskie intensywne warsztaty.

 

Festiwal Warsaw FLOW obędzie się w dniach 1-8 lipca w Warszawie w U-Jazdowskim, Studium Teatralnym, oraz przestrzeni miasta. Pełny program wydarzeń w ramach festiwalu: www.polandcontactfestival.com.

 

Wydarzenie otwarte dla publiczności:

  • 8 lipca, godz. 20:00 U-jazdowski, ul. Jazdów 2

Specjalny pokaz dla publiczności na zakończenie, który powstanie w wyniku ośmiu dni performatywnego projektu z uczestnikami festiwalu. Wstęp wolny.

http://www.polandcontactfestival.com/files/HARMONOGRAM%20FESTIVAL%20%20PL.png

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/pg/warsawflowfestival/events/?ref=page_internal