CST / 12/12/2019 / FINAŁ PROJEKTU CST: WORK IN PROGRESS „STREAMING” / MIZIŃSKA / GÓRAL / SZYSZKA / ŚWIĘCAŃSKA

31/10/19 / Aktualności, Program 2019

POKAZ „Streaming”

Góral / Mizińska /Szyszka/Święcańska

12.12.2019

godz. 17:00

Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Koncepcja i choreografia: Paulina Święcańska
Taniec i choreografia: Angelika Mizińska i Michał Adam Góral
Muzyka: Anna Szyszka

Baśń o stworzeniu świata, mitologiczne pierwiastki energii męskiej i żeńskiej, dobra i zła, nieba i ziemi, energii yin i yang. To nieodzowne natury istnienia. Jedno bez drugiego nie może egzystować. Od tysięcy lat wzór jest znany jego prawa przestrzegane jednak co było na początku zanim powstał świat?
Ruch, energia, dźwięk, uczucie? Czym jest boskość? Czy życie istnieje tylko jak jest ruch?
Streaming jest próbą zarysowania energii, abstrakcyjnej wizji kreacji świata. Zainteresowanie tą tematyka powstało z potrzeby wyjścia poza schemat funkcjonowania w materialnej rzeczywistości przytłaczającej swoją naturą.
W formule prezentacji work in progress można sobie pozwolić na dużą dawkę eksperymentu na poszukiwania na scenie i zabawę z formą. W pracy wykorzystaliśmy techniki współczesne, kontakt improwizację, authentic movement a także śpiew intuicyjny.
Razem poszukujemy inspiracji do ruchu, muzyki, tematów przechodząc przez magiczny świat tajemnicy o początkach istnienia.

Paulina Święcańska

Choreograf, pedagog, menedżer kultury. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia,
Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Animacja kultury i sportu, Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku Kulturoznawstwo oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Menedżer kultury oraz Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Produkcja teatralna. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Muzyki i Tańca, TVP2 „Dolina Kreatywna”, a także Fundacji Art Stations Foundation. Jako kurator i menedżer kultury współtworzyła warszawski festiwal Sztuki Niezależnej Re:wizje (2009-2012), Warszawską Platformę Tańca (2014), Centrum Sztuki Tańca w Warszawie (2016-2019). Od 2010 roku jest twórcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji Warsaw Flow. Od 2011 roku prowadzi Fundację Artystyczną Perform, w której realizuje projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne.

Michał Adam Góral

Tancerz, performer, młody choreograf, nauczyciel. Absolwent prestiżowej uczelni Codarts Rotterdam University for the Arts w Holandii. Od 2016 roku tancerz teatru Compagnie THOR w Brukseli w produkcjach „Anima Ardens” i „WaW – We are Woman”. Współpracował z Het Internationaal Danstheater w Amsterdamie, Derida Dance Company w Bułgarii oraz Korzo Theater w Hadze. Tańczył w spektaklach takich choreografów jak : Bill T. Jones (USA), Jiří Kylián (Holandia), Marthy Graham (USA), Giulii Mureddu (Włochy), Jana Linkensa (Holandia), Lucasa Jerviesa (Australia), Ivanhoe Chun-ho Lam (Chiny), Thoma Stuarta (Holandia), Edersona Rodriguez Xavier (Brazylia), Thierry Smiths ( Belgia) Pracował przy realizacji instalacji Body Building, designera mody i architekta Henrika Vibskova z Danii. W Polsce, Michał współpracował z Teatrem Tańca Test, Teatrem Tańca Caro, B’cause Dance Company, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Tańca Zawirowania, Teatrem Komedia. Jako choreograf stworzył materiał ruchowy do gry wydanej przez Sony na platformę Playstation4 -„Bound” nagrodzoną m.in. Paszportem Polityki, kilka choreografii do teledysków. Wyreżyserował nagradzane na konkursach solo „N°2, spektakl „Waterfallin” , pokaz „Bolero” na warszawskiej Nocy Tańca oraz spektakl „Quo Tendis”, który miał premierę w teatrze Prochownia.

Angelika Mizińska

Tancerka, organizatorka, nauczycielka jogi, pasjonatka wszelkich form ruchu, od kilku lat zafascynowana techniką KI. Ukończyła studia na kierunku taniec i performans Uniwersytetu Coventry w Wielkiej Brytanii, podczas których brała udział w festiwalach i projektach choreograficznych, badawczych i performatywnych, m.in. na stypendium na Uniwersytecie Illinois w USA. W 2019 roku uzyskała tytuł magistra zarządzania kulturą i mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2018 roku współpracuje z Fundacją Artystyczną PERFORM.

Work in progress – realizacja w ramach wieczorów tanecznych Mazowiecki Instytut Kultury

Partner: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

 

———————–

Finał projektu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019

Podsumowanie trzech lat działalności CST 2017-2019
 
PROGRAM
 
14:00
WOKÓŁ TAŃCA, CHOREOGRAFII I PERFORMANSU / WYKŁAD / KATARZYNA SŁOBODA
 
17:00
STREAMING/ WORK IN PROGRESS /  MICHAŁ ADAM GÓRAL / ANGELIKA MIZIŃSKA / ANNA SZYSZKA / PAULINA ŚWIĘCAŃSKA
 
18:00
DANCE BOOK / WIECZÓR Z KSIĄŻKĄ O TAŃCU / Prowadzenie: Elżbieta Szymańska
 
20:00
PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI CST oraz premiera SIMONE / SPEKTAKL TAŃCA / ANNA GODOWSKA / SŁAWEK KRAWCZYŃSKI

————

Organizatorzy projektu CST:

Fundacja Artystyczna PERFORM

Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja UM FOUNDATION, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Tomasz Bazan, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Tutaj dodaj treść posta, a poniżej wyedytuj przycisk kierując go na odpowiednią galerię. Możesz także zmieniać jego kształt i nadawać mu kolory! 🙂