21/07/2018 / CST PARTNEREM FESTIWALU CIAŁO/UMYSŁ i PERFORMING EUROPE 2020/ Raquel André (Portugalia) „Collection of Lovers”

13/07/18 / Aktualności

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie jest partnerem Festiwalu Ciało/Umysł

Polecamy wydarzenie:

Zostań częścią kolekcji !
Raquel André kolekcjonuje niezwykłe rzeczy. Nic w tym dziwnego, poza tym, że obiektami jej pożądania nie są książki czy wypchane zwierzęta, ale ludzie.

Raquel André (Portugalia), Collection of Lovers
STUDIO Teatrgaleria
21 lipca, godz. 20.00, czas trwania: 60 min., spektakl w języku angielskim
👉 Bilety 30/20 zł
po spektaklu spotkanie z artystką (prowadzenie spotkania Peter Stamer), możliwość kupienia książki „Collection of Lovers”
Informacja o naborze „Zostań częścią kolekcji” w lipcu

Raquel André przyjeżdża do Warszawy, aby powiększyć swoją „Collection of Lovers”. W Lizbonie, Rio de Janeiro, Paryżu i Bergen zebrała już do swojej kolekcji 137 „kochanków”, ludzi różnych narodowości i płci, z którymi w obcym dla nich i siebie mieszkaniu w ciągu godziny zbudowała fikcyjną intymność, zapisaną w pamięci i na fotografiach. Fotografie i szczegóły tych spotkań są treścią spektaklu, w którym artystka zastanawia się nad tym, czym jest ten zbiór relacji.
Performans jest częścią projektu Collection of Lovers (tych, którzy kochają), Collection of Collectors (tych, którzy kolekcjonują), Collection of Artists (tych, którzy tworzą), Collection of Viewers (tych, którzy są świadkami).

Jest to refleksja nad intymnością, która jest odkrywana najpierw sam na sam, a potem wzmacniana na scenie. Czego szukamy, gdy kogoś spotykamy? W e-mailu, na Facebooku, Instagramie, czy tinderze wszyscy jesteśmy ekspertami w udawaniu intymności. Za każdym razem, gdy otwierają się drzwi dla nowego kochanka, Raquel André zanurza się w otchłań, w której rzeczywistość i fikcja łączą się ze sobą. Ta obsesyjna kolekcjonerka, trzyma się momentów każdego spotkania, z których buduje osobliwą kolekcję, efemeryczną i nieskończoną. – mówi Edyta Kozak, kuratorka projektu.

COLLECTION OF LOVERS, Raquel André
Koncepcja artystyczna: António Pedro Lopes, Bernardo de Almeida, Raquel André
Muzyka: noiserv
Reżyseria światła: Rui Monteiro
Realizacja światła: Eduardo Abdala
Reżyseria dźwięku: João Neves
Kierownik produkcji: Mónica Talina
Zdjęcia: Tiago Jesus Brás
Koprodukcja: D.Maria II National Theater w Lizbonie (Portugalia), TEMPO Arts Festival w Rio de Janeiro (Brazylia)
Wsparcie finansowe: Fundação GDA

Kurator: Edyta Kozak

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” – Apap – Performing Europe 2020(advancing performing arts project) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego