BARTEK WOSZCZYŃSKI
BARTEK WOSZCZYŃSKI

Choreograf i tancerz, absolwent londyńskiej wyższej szkoły the Rambert School of Ballet and Contemporary Dance. Bartek zaczął tańczyć w Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ w Siedlcach. Jako tancerz pracował przy wielu niezależnych projektach na całym świecie, a przez trzy sezony związany był z Black Box Dance Company w Danii. Miał zaszczyt współpracować z takimi choreografami jak Fotis Nikolaou, Soodong Jung, Mark Baldwin, Stephanie Thomasen, Gary Clarke, Thomas Bentin, Marie Brolin-Tani, Renaud Wiser, Mari Carrasco, Yong Sean Liu i występować w ich spektaklach w wielu państwach Europy i świata. Jego choreografie wystawiane były m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanadzie, Bułgarii, Białorusi, Portugalii oraz Korei Południowej. Tworzył choreografie m.in. dla Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, YDA | Swindon Dance i YDA | Exeter w Wielkiej Brytanii oraz Warsaw Ballet. Jest choreografem oraz twórcą takich spektakli jak AH07 (z premierą w Lilian Baylis w Londynie), The Perfect World (spektaklu solowego, który zdobył pierwszą nagrodę w Solo Dance Contest w Gdańsku), czy spektaklu Release me, not., który swoją premierę miał podczas festiwalu Quinzena de Danca de Almada w Portugalii.

Bartek pracował również jako choreograf i reżyser ruchu przy wielu produkcjach filmowych tj.: kanadyjski serial The Next Step 3; On|Off – projekt filmowy realizowany z The Doll – creative agency na London Fashion Week 2015; The Event – trailer do scenariusza Izabeli Borowskiej i wiele innych, autorskich projektów. Jego ostatni film taneczny Let’s Talk About It, który komentował sytuację uchodźców w Europie zaledwie w pół roku od jego powstania zakwalifikował się do siedmiu festiwali tanecznych i pokazany został w 6 państwach: Inside|Outside w New Delhi, Indie; R.E.D. International Dance Film Festival w Einie, Norwegia; Moving Body w Vernie, Bułgaria; Quinzena de danca de Almada w Almadzie, Portugalia; Bestias Danzantas w Santiago, Chile; InShadow w Lizbonie, Portugalia oraz LemoArt Gallery w Berlinie, Niemcy.

Jego ostatni projekt to solo pt. „After the Past” stworzone podczas 40 dniowej rezydencji artystycznej w Korei Południowej, którego premiera odbyła się w The National Theatre of Korea w Seulu. W ostatnim konkursie Warsaw Zawirowania Dance w 2017 przedstawienie „After the Past” otrzymało zaproszenie do Jerozolimy na Jerusalem Dance Week.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.bartekwoszczynski.com

Fot. Marta Ankiersztejn