Ilona Trybuła
Ilona Trybuła

tancerka, improwizatorka, choreograf, wykładowca UMiFCH , WTT Bytom, Szkoły Aktorskiej Machulskich, kuratorka cyklu (sic!)four seasons.
Absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Swoją drogę zawodową na polu tańca rozpoczęła od współpracy z Januszem Józefowiczem przy okazji musicalu Metro, była również pedagogiem prowadzonego przy Teatrze Buffo studium tańca. Specjalizuje się w tańcu improwizowanym, promując i popularyzując ten nurt współczesnego tańca. Od 2007 jest twórcą i dyrektor artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca SIC!, w ramach którego można zobaczyć najwybitniejszych improwizatorów z całego świata i wziąć udział w warsztatach przez nich prowadzonych, a także w wykładach i rozmowach z gośćmi. Ostatnia edycja festiwalu miała charakter fuzji z Festiwalem Muzyki improwizowanej Ad Libitum, co przyniosło interesujący dialog i dopełnianie się obu dziedzin sztuki. Pomysł ma być kontynuowany w przyszłości.Zrealizowała wiele autorskich spektakli, powstałych w oparciu o improwizację i improwizowanych w trakcie pokazów m.in. Krótka historia na instrumenty i głos kobiecy(1995), Now (1996), To co Jest (1999), Na Nowo (1999, nagroda na Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu), To Tu (2000), Lśnienie(2001), So Fresh (2005) i Statio (2008). Najnowszy spektakl Trybuły, dd.mm.rrrr.przygotowany wspólnie z DJ’em Lenarem, miał premierę podczas 17. Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „Rozdroże” 2010 w Warszawie.W roku 2010 otrzymała medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia w edukacji wychowaniu oraz została stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(SIC!)four seasons to praktyka i produkcje spektakli improwizowanych i choreografii performatywnych. Tworzy go Ilona Trybuła: tancerka, improwizatorka, choreograf, wykładowca UMiFCH , WTT Bytom, Szkoły Aktorskiej Machulskich. Absolwentka Gdańskiej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Specjalizuje się w tańcu improwizowanym, promując i popularyzując ten nurt współczesnego tańca. Od 2007 jest twórcą i dyrektor artystyczną Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca SIC! Zrealizowała wiele autorskich spektakli, powstałych w oparciu o improwizację i improwizowanych w trakcie pokazów m.in. To Tu (2000), Lśnienie(2001), So Fresh (2005) i Statio (2008).

http://www.sic.warszawa.pl

Fot. Marta Ankiersztejn