Jakub
Dykiert
Jakub
Dykiert

Performer i muzyk improwizujący.

Jakub Dykiert współtworzy duet performersko-muzyczny KubaTwice Improvise z malarzem i performerem Jakubem Słomkowskim. Od 2007 roku basista zespołu Out of Tune z którym wydał 2 płyty nakładem wytwórni fonograficznej EMI. Od 2007 do 2009 roku Jakub Dykiert był aktorem experymentalnej grupy teatralnej Teatr Przestrzeni zainspirowanej sztuką T.Kantora. 2007-2009 Nauczyciel gitary el. i emisji głosu w prywatnej szkole muzycznej Yamaha. NewPower Dykiert to uczestnik wielu festiwali i przedsięwzięć artystycznych jako muzyk-performer.  Współpracował z wieloma festiwalami i organizacjami takimi jak:  Ciało i Umysł, Audio Art, Ad Libitum, Strefa Wolnosłowa, Przejrzeć Polańskiego (CSW Toruń), Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, Transform 2009, Street Art DOPING 2012, Święto ulicy Hożej „HOŻART” 2010.

NewPower Dykiert interesuje się eksperymentalnymi i poszukującymi dziedzinnami sztuki na płaszczyznach od bio-energetypicznych problemów auto-stanowienia w socjalizacji, przez masaż terapeutyczny, para-teatralne działania w przestrzeni publicznej do scenicznych skończonych form dźwiękowo – wizualnych.

2010- Performer w spektaklu „SKIN’ Danieli Schwartz o Eckharda Muellera. (Rewizje 2010)

2011-Performer w polskiej premierze spektaklu „Show must go on” Jarome Bell’a na Festiwalu Ciało i Umysł

2011- Twórca i wykonawca na żywo muzyki do spektaklu „NIŻYŃSKI” reż. Michał Siegoczyński.

Od początku 2012 roku Jakub jest muzykiem w trio DOMOWE MELODIE.

Od 2010 jest również związany z Kontakt Improwizacją jako improwizator i uczestnik festiwalu Warsaw Flow.

NewPowerDykiert od kilku lat sympatyzuje z Kontakt Improwizacją i jej psycho-terapeutycznymi i ekspresyjnymi możliwościami.