Action Is Primary
– Wychodząc do działania
Action Is Primary
– Wychodząc do działania

Fundacja Burdąg - Meg Foley/Maria Stokłosa, 22 września 2016, godz. 20:30, Mazowiecki Instytut Kultury

Spektakl powstał w Filadelfii według koncepcji Meg Foley. W 2012 Maria Stokłosa i Meg Foley spotkały się w Filadelfii. Zainteresowane podobieństwem swoich praktyk choreograficznych doprowadziły do ponownego spotkania rok później w Centrum w Ruchu w Warszawie i w Burdągu na Mazurach.

 

W 2015 Maria Stokłosa została zaproszona przez Meg Foley do projektu mającego na celu rozwinięcie jej praktyki improwizacji tanecznej o nazwie Action is Primary. Przez pół roku Maria Stokłosa wraz z Meg Foley, Kristel Baldoz i Annie Wilson ćwiczyła i rozwijała tę praktykę. Rezultatem było ponad 30 spektakli z ich udziałem, opartych na praktyce Action is Primary, które odbyło się w kwietniu 2016 w Icebox Project Space w Filadelfii. Po zakończeniu projektu Meg Foley udostępniła swoją praktykę Marii, Kristel i Annie do dalszego rozwoju i indywidualnej interpretacji.

 

„Jesteśmy rozpięci pomiędzy zapadaniem się w siebie, a wypluwaniem na zewnątrz. W jaki sposób możemy zaangażować się w to, co jest już obecne, przywołać nasze wnętrze na zewnątrz, a tłu pozwolić stać się pierwszym planem?”