NABÓR REFERATÓW NA OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ „TANIEC W WARSZAWIE. SPOŁECZEŃSTWO, EDUKACJA, KULTURA” (CZĘŚĆ NAUKOWA 23-24.04) – DO 2/02/2018

04/01/18 / Aktualności, Konferencja 2018

NABÓR REFERATÓW NA OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ „TANIEC W WARSZAWIE. SPOŁECZEŃSTWO, EDUKACJA, KULTURA” (CZĘŚĆ NAUKOWA 23-24.04) – DO 2/02/2018

W 2018 roku w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie skoncentrujemy się na szeroko pojętej edukacji w dziedzinie tańca współczesnego. Będzie to zarówno edukacja taneczna skierowana do profesjonalistów i amatorów z zakresu praktyki i teorii tańca, jak i bogata oferta spektakli oraz premier stanowiąca dopełnienie i kwintesencję działań edukacyjnych.
— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

 Nabór na ogólnopolską konferencję organizowaną przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie pt. „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura” skierowany jest do zarówno doświadczonych, jak i początkujących badaczy i badaczek z całej Polski. Konferencja odbędzie się w dniach 22-24.04.2018 (22.04 – część praktyczna, 23-24.04 – część naukowa oraz spektakle).

W celu zgłoszenia referatu należy wypełnić Formularz Zgłoszenia, który stanowi Załącznik nr 1:  Zał-nr-1_Formularz_KONFERENCJA_2018 i wysłać go pod adres konferencja@centrumsztukitanca.eu do 2.02.2018.

Wydarzenie organizowane jest w ramach programu rozwoju refleksji nad tańcem. Trzydniowa ogólnopolska  konferencja w 2018 roku skoncentruje się na tematyce edukacji tanecznej i funkcjonowaniu tańca w życiu społecznym stolicy. Na 2019 rok zaplanowano konferencję poświęconą działalności artystycznej pt. „Sztuka tańca w Warszawie w XX i XXI wieku”. Każde z wydarzeń będzie miało na celu omówienie przeszłości, diagnozę teraźniejszości i postawienie pytań na przyszłość.

Tematyka referatów zgłaszanych w 2018 roku powinna mieścić w zakresie szeroko rozumianego funkcjonowania tańca w życiu społecznym stolicy i edukacji tanecznej. Interesują nas zagadnienia z obszaru XX i XXI wieku dotyczące wszelkich form tańca obecnego w życiu społecznym i edukacji: od potańcówek po bale, od profilaktyki społecznej po choreoterapię, od szkolnictwa baletowego po ruch amatorski

Zgłoszenia na ogólnopolską konferencję  „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura” oceniają kuratorki części naukowej konferencji: Hanna Raszewska-Kursa i dr Aleksandra Kleinrok. Wyniki naboru zostaną rozesłane do 6.02.2018. Pełen program części naukowej ogólnopolskiej konferencji zostanie opublikowany w drugiej połowie lutego.

Za wystąpienie (40 minut) oraz udział w dyskusji panelowej prelegenci/tki otrzymają wynagrodzenie. Organizator zapewnia nocleg osobom spoza Warszawy (3 noce dla uczestników/czek całej konferencji, 2 noce dla uczestników/czek tylko części naukowej). Jesienią 2018 ukaże się publikacja pokonferencyjna.

Ostateczny termin zgłaszania referatów na ogólnopolską konferencję „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura” w postaci formularzy zgłoszeniowych mija 2.02.2018 r.

Pytania prosimy kierować pod adres: konferencja@centrumsztukitanca.eu

————————————————————————————

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Departmet, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, RDC,  teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa