PATRONUJEMY: 24/06/2019 SPEKTAKL PREMIERA: „FACELESS | LESS FACE” / BARTEK WOSZCZYŃSKI

21/05/19 / Aktualności, Współpraca

Patronujemy:

Zapraszamy serdecznie na premierę nowego spektaklu B’cause Dance Company – Faceless | Less Face

24. czerwca (poniedziałek) o godz. 20:00 w Teatrze Syrena w Warszawie

Choreografia – Bartek Woszczyński
Kompozytorzy – ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze – Abián Nauzet Hernández Herrera, Fabiana Mangialardi, Francesca Merolla, Michał Adam Góral, Urszula Woszczyńska
Reżyseria światła – Artur Wytrykus
Projekt kostiumów – Joanna Woszczyńska
Konsultacje dramaturgiczne – Karolina Kroczak

GDZIE

Teatr Syrena, ul. Litewska 3, Warszawa

KIEDY

24.06.2019r., godz. 20:00

Po spektaklu odbędzie się również rozmowa z publicznością.

OPIS

Nasz świat zmierza w stronę ciągłego zwiększania produkcji masowej, co prowadzi do podświadomej uniformizacji społeczeństwa. Wielkie korporacje wypierają swoimi produktami lokalne, często oparte na tradycji, przedsiębiorstwa, a pragnienie podążania za najnowszymi trendami intensyfikuje wszechobecny konformizm, okradając ludzi z ich indywidualnych upodobań. Media społecznościowe wręcz eksplodują szczęściem i zdjęciami ludzi, którzy zamienili swoje życie w nieustające pasmo sukcesów. Wszyscy są uśmiechnięci, bogaci, zainspirowani. Na ekranie. Wszyscy wyglądają dokładnie tak samo. „Bez twarzy”.

Spektakl „Faceless | Less Face” przedstawia przerysowaną wizję naszego społeczeństwa, którą kontrastuje z rzeczywistością pracowników fabryk krajów rozwijających się. Wszyscy tacy sami, wszyscy „bez twarzy”. Nawet nie próbują udawać, że są szczęśliwi. Kolorowa emanacja sukcesu jest zastąpiona szarą, smutną i niekończącą się rutyną, która prowadzi donikąd. Nie ma tam miejsca na nadzieję, nie ma tam nawet miejsca na udawanie. Ci ludzie swoją niewolniczą pracą sprawiają, że w krajach rozwiniętych innym ludziom żyje się prościej.

Wykorzystując formę tańca współczesnego jako najszczerszego środka ekspresji, spektakl skłania widzów do rozważań dotyczących roli jednostki w społeczeństwie i stawia szereg pytań: Czy grozi nam globalna uniformizacja? Jak długo świat będzie obojętny na pogarszające się warunki pracy w krajach rozwijających się? Jak można zachować swoją własną tożsamość w dobie globalnej uniformizacji? Czy jest jeszcze szansa na pozostanie niezależnym od globalnych koncernów? Skoro istnieje ciche przyzwolenie na niewolniczą pracę w celu uzyskania jak najniższych cen produktów, czy to znaczy, że komfort jednego człowieka może mieć większą wartość niż podstawowe prawa i godność drugiego? Czy ludzkie życie może mieć cenę?

BILETY

40zł – bilet normalny (dostępny w kasie teatru lub na stronie www.teatrsyrena.pl)

20zł – bilet ulgowy (dostępny w kasie teatru)

ORGANIZATOR
Fundacja B’cause i B’cause Dance Company

Projekt ‚Faceless | Less Face’ realizowany jest przez Fundację B’cause i współfinansowany przez Biuro Kultury m.st. Warszawa w ramach programu ‚Kreacja – nowe dzieła i wydarzenia’.

PATRONI MEDIALNI

RDC radio dla Ciebie 101,00, Radio Kampus, Teatr dla Was (Teatr dla Wszystkich), Dziennik Teatralny, Presto. Muzyka Film Sztuka, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Kwartalnik TANIEC.

Więcej informacji na:
www.bcausedancecompany.com