Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do kalendarza

  • To event minęło.

JA I TY WARSZTAT W RUCHU

27 maja 2018 11:00 - 16:00

Organizator: Warsaw Dance Department

Koszt:
130 zł
100 zł (promo do 30.04 lub opcja student)

Rezerwacja miejsc: chwesiuk.monika@gmail.com
Uwaga: ilość miejsc ograniczona.

Ja o sobie.
Ty o mnie.
Ja o Tobie.
Ty o sobie.

„Ilu ludzi zmieści się w człowieku, żeby jeszcze czuł się, że to on?”
/Wiesław Myśliwski/

Twoje ciało ma wiele do powiedzenia, jeśli mu tylko na to pozwolisz. Na tym warsztacie zaprosimy Cię do zaufania ciału i pozwolenia mu na ruch i taniec. Poszukamy w nim przestrzeni, która nic nie musi. Punktem wyjścia będzie oddech i obecność. Czy jest możliwe spotkanie z drugim człowiekiem wolne od ocen? Jakie to uczucie w ciele, gdy czegoś chcę, nie chcę albo nie wiem czy chcę w kontakcie z drugą osobą? No i po co mi drugi człowiek? Będziemy razem i osobno. Zanurzymy się w swobodnej improwizacji w ruchu, tańcu, muzyce. W bezpiecznej przestrzeni spróbujemy wyrazić siebie, bez zastanawiania się, co ktoś pomyśli albo jak to wygląda 🙂

Poziom jest otwarty. Zapraszamy osoby, które mają doświadczenie z praktyką ruchu jak i te, które chcą tego spróbować. Ćwiczenia są tak dobrane by każdy fizycznie i kondycyjnie dał radę. Zacznij od ruchu i sprawdź, co się stanie!
Pracujemy z wykorzystaniem m.in.:
– psychoterapii tańcem i ruchem
– dramaterapii
– mindfulness
– swobodnej improwizacji w tańcu i ruchu
– metod teatralnych
– metod kreatywnych: obraz, słowo, głos

Warsztat realizowany jest w ramach projektu SENSytywni.pl. Aktywizujemy budzenie się ludzkiej wrażliwości, empatii, zaangażowania, możliwości dzielenia się i przyjmowania, rodzącej się z tego świadomości i kreatywności. Wzmacniamy moce twórcze i dialog ludzi wrażliwych, czujących, współczujących – tak, by mogli korzystać ze swojego potencjału, widząc w nim wartość, realizując swoje pasje.

O NAS:
Dominika Krata: z zawodu: psycholog, trener, mediator. Jestem koordynatorką w projektach Styk Sztuk oraz SENSytywni.pl. Uwielbiam szukać w sobie i otoczeniu inspiracji do ruchu spontanicznego, tworzenia przestrzeni do jego wyrazu. Od 6 lat poświęcam swój wolny czas metodą pracy z ciałem/ruchem – praktykuję 5Rytmów® oraz mam przygotowanie w oparciu o szkołę Labana (ukończony kurs podstawowy i zaawansowany analizy ruchu – ‘Laban Bartenieff Movement System/LBMS/’). Także od 6 lat obecna jest w moim życiu uważność (ukończyłam kurs Breathworks Mindfulness dla Zdrowia).
Na co dzień pracuję także jako terapeuta środowiskowy i trener z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi ze spektrum autyzmu, a także wspieram cały system rodzinny w Stowarzyszeniu Terapeutów i Fundacji Scolar. Prowadzę również konsultacje, wsparcie i poradnictwo psychologiczne dla dorosłych i dzieci w Centrum Kalm. Znajduję też w codzienności przestrzeń na pisanie wierszy i malowanie obrazów. Uwielbiam sztukę we wszelkich jej przejawach – od zawsze mi towarzyszy, wzruszając i inspirując.

Monika Chwesiuk: jestem psychologiem, aktorką amatorką. Mój kontakt z ciałem i ruchem zaczął się od teatru, który jest ze mną od najmłodszych lat. Od 2009 roku do dziś działam w różnych grupach i uczestniczę w wielu warsztatach teatralnych oraz performatywnych. Ukończyłam wprowadzający kurs do dramaterapii (Polskie Stowarzyszenie Dramaterapii), szkolenie „Projektowanie ćwiczeń do pracy z różnymi grupami w oparciu o analizę ruchu i elementy terapii tańcem i ruchem” oraz podstawowy i zaawansowany poziom analizy ruchu Laban – Bartenieff Movement System (Praktyka Świadomego ruchu Laban Barrtenieff- Aga Sokołowska). Organizuję także warsztaty pracy z głosem. Interesuje mnie bioenergetyka Lowena. Praktykuję jogę. Jestem gorącą zwolenniczką chodzenia jako takiego. Kocham sztukę i tworzę obrazki.

Źródło: https://www.facebook.com/events/220877968509823/

Szczegóły

Data:
27 maja 2018
Czas:
11:00 - 16:00

Organizator

Warsaw Dance Department

Miejsce

Warsaw Dance Department
Plac Defilad 1
Warszawa,
+ Google Map