Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do kalendarza

  • To event minęło.

ORGANIZATOR: CST / WARSAW DANCE DAYS 2018

10 grudnia 2018 19:00 - 22:00

10zł

Warsaw Dance Days 2018 również u nas! Bądźcie 10 grudnia w Centrum Sztuki Tańca.

7. edycja Warsaw Dance Days – Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego dedykowanego w całości młodym choreografom. W tym roku przez 3 festiwalowe dni na 2 scenach: 10 grudnia w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie i 11-12 grudnia w Ośrodku Teatr Tańca Zawirowania na Belwederskiej swoje choreografie zaprezentują artyści młodego pokolenia z Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski i Słowacji.

Pełen program Festiwalu ➡➡➡ Warsaw Dance Days 7. Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego

10.12.2018 / godz. 19:00
Czas trwania: ok. 2h 30 min (w tym 1 przerwa)
Centrum Sztuki Tańca, Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32
WSTĘP 10 zł, https://biletyna.pl/event/VII-Festiwal-Warsaw-Dance-Days-Sala-widowiskowa-Broadway-pietro-0-DK-Kadr-Warszawa-e91092.html

11-12.12.2018 / godz. 19:00
Czas trwania: ok. 1h 45 min (w tym 1 przerwa)
Ośrodek Teatru Tańca Zawirowania, ul. Belwederska 20/22
BEZPŁATNY WSTĘP, rezerwacja miejsc online: warsawdancedays@gmail.com

Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Stowarzyszenie Strefa Otwarta
Partnerzy: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Fundacja Scena Współczesna, Teatr Tańca Zawirowania, Warszawski Teatr Tańca, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu, Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Konzervatórium J. L. Bellu w Bańskiej Bystrzycy, Tanečni Konzervatoř w Pradze

PROGRAM 10 GRUDNIA
Warsaw Dance Days w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

– h.art company
„Ravnfjær” / chor.Artur Grabarczyk / 30min
Trailer: https://youtu.be/EpacWZsInw0

– Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu
„Spotkanie” / chor.Agnieszka Skorut / 10min
„Bo należy nam się maj” / chor.Karolina Januszek / 5min
„Jak rozebrałem tęczę, czyli sprawdzam grunt” / chor.Łukasz Zgórka / 12min
„Multitude” / chor.Wojciech Marek Kozak / 25min

– Kompania Tańca Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu
„Myśl ucieleśniona” / chor. Agnieszka Doberska i zespół / 22min
Trailer: https://youtu.be/zHf2H8KKF0I

– „Mów don’t move” / chor.Joanna Drabik / 17min
(Artystki Polskiego Baletu Narodowego, Teatr Wielki – Opera Narodowa)

WIĘCEJ :

„Ravnfjær”
h.art company
chor. Artur Grabarczyk
wyk. Agata Baran, Wiktor Bębacz, Agata Biela, Agnieszka Brzezińska, Stanisław Bulder, Sylwia Czubińska, Patrycja Kubiak, Dominika Lewandowska, Beata Miernik, Iza Prokopek, Przemysław Jarema Stokowiec, Konrad Zagajewski
Produkcja: Akademia Teatru Tańca Zawirowania

Ravnfjær to spektakl oparty na mitologii nordyckiej oraz na zwyczajach i rytuałach ludności Normańskiej z przełomu VII-XII w. Jest to swoisty collage, który w abstrakcyjny sposób zabiera w podróż po sagach i mitach. Podobnie jak na inne indoeuropejskie systemy wierzeń, na mitologię nordycką składają się mity o bogach i boginiach, bohaterach, cudownych krainach, powstaniu oraz końcu świata. Możemy znaleźć tu m.in. historie olbrzymów i karłów, śmierć Baldura, perypetie Lokiego, proroczą przepowiednię Ragnaroku, jak i nawiązania do świąt i obrzędów obchodzonych przez Normanów na cześć swoich bogów. Ravnfjær (czyt. :ravmfjer) przekładając z języka norweskiego oznacza „krucze pióra” co wpasowuje się metaforycznie w strukturę spektaklu, ukazując mnogość i wielowarstwowość poruszanego tematu. Sam kruk jest symbolem śmierci, wojny ale i mądrości. Jest także jednymi z atrybutów Odyna – boga Wszechojca, któremu towarzyszyły dwa kruki o imionach Hugin (Myśl) i Munin (Pamięć).

„Spotkanie”
chor. Agnieszka Skorut
wyk. Agnieszka Kramarz, Sebastian Wiertelak, Julia Lewandowska
Produkcja: Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

Projekt Spotkania jest nie tylko spotkaniem dwóch osób będących na scenie. Jest również spotkaniem widza z dźwiękiem. Ławka, jako symbol spotkania, staje się pretekstem do wejścia w dialog dwóch przypadkowych osób, którym towarzyszy tzw. „oko zewnętrzne” dialogujące z nimi dźwiękowo. Głównymi założeniami projektu są powstające zależności dźwiękowo ruchowe, rytm i spontaniczne reagowanie na partnera.

„Bo należy nam się maj”
chor. Karolina Januszek
wyk. Sebastian Wylot, Karolina Januszek
Produkcja: Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

Projekt Bo należy nam się maj stanowi rodzaj dialogu między tancerzami. Celem pracy była chęć wygenerowania wspólnego języka ruchowego oraz wzajemna wymiana energii. Na scenie widzimy Karolinę i Sebastiana, między którymi buduje się „jakaś” relacja w konkretnym momencie. „Nie” dla naddawania, „nie” dla postaciowania – czy to w ogóle możliwe? „Bo należy nam się maj” przede wszystkim bazuje na pracy z partnerem i zaufaniu.

„Jak rozebrałem tęczę, czyli sprawdzam grunt”
chor. i wyk. Łukasz Zgórka
Produkcja: Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

Jak rozebrałem tęczę, czyli sprawdzam grunt… siebie, mięśni, osobowości, ego, emocji. Projekt taneczny o rozkładaniu na czynniki pierwsze ludzkich lęków, obaw, pragnień, marzeń. Osobiste zmierzenie się z samym sobą. Podzielenie się obecnością, intymnością i emocją, poprzez fizyczny ruch i taniec. Próba znalezienia dobra, odnalezienia siebie w sobie, odbicia z widownią. Wykorzystanie energii, starcie się z nieokreśloną siłą w tańcu, nawiązania kontaktu z przestrzenią. Co w nas siedzi? Jak odnaleźć miłość? Jest to projekt solowy z wykorzystaniem fizyczności, w którym performer bada wewnętrzne siły, motywację do działania i szuka szczęścia. Wykorzystuje taniec do odnalezienia prawdziwego siebie. Poprzez język ciała i zmysły przekazuje swoją historię. Próbuje uchwycić marzenia, poznać siebie i przekazać to, czego nie da się opowiedzieć słowami. Spotkanie człowieka z człowiekiem. Ciała z ciałem. Mięśnia z mięśniem.

„Multitude”
chor. i wyk. Wojciech Marek Kozak

multitude (ang. mnogość, wielość) to proces kształtowania, stawania się. Podejmuje temat obcego poruszającego się w strukturach społecznych, jego dążeń, pragnień i przeżyć. Jest to podróż do świata wewnętrznego i zewnętrznego, w głąb cielesności i umysłowości. Konfrontuje ludzką potrzebę nazywania i klasyfikacji zjawisk z różnorodnością rzeczywistości.

„Myśl ucieleśniona”
Kompania Tańca AWF w Poznaniu
chor. Agnieszka Doberska i zespół
wyk. Weronika Skórzewska, Katarzyna Leszek, Joanna Kukiełka, Marta Szostecka, Aleksandra Piasta, Nikolina Wrona, Filip Hylewicz, Damian Drozd, Patryk Gorzkiewicz, Bartek Dopytalski, Wojciech Furman, Oliwia Lech
Produkcja: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Spektakl Myśl ucieleśniona jest filozoficzną podróżą umysłu w ciele w dosłownym znaczeniu słowa „podróż”, ale także w przenośni. Cytując jednego ze współczesnych Pitagorejczyków z greckiej wyspy Gawdos: „Lepiej jest podróżować z kimś. Wtedy jeden mówi: chodźmy tam a drugi na to: nie, chodźmy w drugą stronę. A jak jest trzeci to chce jeszcze gdzie indziej. I w końcu nigdzie nie idą, tylko zaczynają rozmawiać. I tu jest miejsce na filozofię.”

„Mów don’t move”
chor. Joanna Drabik
wyk. Joanna Drabik, Anna Hop (Artystki Polskiego Baletu Narodowego, Teatr Wielki – Opera Narodowa)

Słowo bez grawitacji. Istnienie bez względu. Okoliczność bez wyjścia. Taniec bez reszty. Położenie bez sensu. Ruch bez przesady. Tekst bez ogródek. Przestrzeń bez przerwy. Mowa bez nawiasów. Krok bez powrotu. Gadka bez kitu. Mów don’t move.

———————-
Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Siedziba: Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa
————————————–
Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM oraz Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt CST współfinansuje m.st. Warszawa

Partner projektu CST: Dom Kultury Kadr
Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, portal e-teatr, teatr dla was, portal teatralia.com.pl, miesięcznik TEATR, kwartalnik TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:
www.centrumsztukitanca.eu
http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/
Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2018
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
10zł
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/254046701947220/

Organizatorzy

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie
Dom Kultury Kadr
Warsaw Dance Days

Miejsce

Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
Warszawa,
+ Google Map