Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do kalendarza

  • To event minęło.

CHOREOSCORE/ MICHAEL GETMAN

10 marca 12:00 - 18:00

Organizator: Format Zero.

Bycie tancerzem nie jest równoznaczne z byciem choreografem. Na szczęście umiejętności komponowania ruchu można zdobywać i doskonalić. Jeśli Twoim celem jest stworzenie choreografii, której będziesz wykonawcą, to praktyka w tym projekcie pomoże Ci zastanowić się nad Twoim procesem twórczym.

Podczas warsztatów poruszymy fundamentalne kwestie związane z tworzeniem solo, począwszy od zbierania materiału poprzez proces kreacji po treść i wykonanie. Próba realizacji stawianych samemu sobie zadań generuje wiele pytań, nad którymi należy się zastanowić:

Gdzie jest punk startowy?
Co chcę zbadać?
Czym jest przestrzeń spektaklu?
Czego chcę na scenie?
Jak przetworzyć to, co istnieje?
Jak podzielić się z innymi ludźmi doświadczeniem chwili?
Co jest dla mnie ważne?
Czym jest Obecność?
W jaki sposób poruszam się w przestrzeni, czasie i dźwięku?
I… w jaki sposób pokazać to, co stworzę?

Bycie w ciele. Bycie w przestrzeni. W czasie.
Rozpoznawanie sytuacji,
bycie dostrzeżonym, oglądanym,
przyglądanie się sytuacji.
Będziemy na przemian skupiać się
na świadomym komponowaniu tańca i na byciu w tańcu. Sprawdzimy, jak możemy naraz lub oddzielnie czerpać
z trzech różnych źródeł:
mentalnego, fizycznego i emocjonalnego.

Kompozycja i obecność.

Bycie i działanie.

12 godzin w studiu jest wprowadzeniem do procesu opartego na eksploracji. Ta metoda może być wykorzystywana w każdym rodzaju tańca, spektaklu, w dowolnym stylu i technice tanecznej. Niemniej jednak, szukać będziemy inspiracji będziemy w pracach artystów z dziedziny sztuk plastycznych, wizualnych, rzeźby, architektury, muzyki i choreografii. Warsztat zakończy się publiczną prezentacją stworzonych prac. Ze względu na pracę w procesie, zapraszamy tylko osoby mogące uczestniczyć w całym module. Szczególnie zależy nam na udziale osób, którym podoba się praca taką metodą i byłyby w przyszłości zainteresowane współpracą.

BIOGRAFIA

MICHAEL GETMAN  www.michaelgetman.com
izraelski tancerz, choreograf i pedagog tańca. Pracę rozpoczął w w Batsheva Dance Company / Ohad Naharin (Izrael), The Pretty Ugly Dance Company / Amanda Miller (Niemcy) I the Stats Theatre Saarbrucken / Marguerite Donlon (Niemcy).

Od 2005 r. pracuje w Izraelu jako niezależny choreograf. Równolegle bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych za granicą oraz prowadzi warsztaty tańca i improwizacji dla profesjonalnych tancerzy, tancerzy – amatorów, a także dla studentów sztuk wizualnych. Jest autorem wielu choreografii prezentowanych w ramach najważniejszych festiwali tanecznych, m.in.: Curtain Up (Izrael), International Exposure (Izrael), Holland Dance Festival (Haga), Open Look Festival (St.Petersburg), Terni Festival (Terni, Włochy) I wielu innych. W 2006 r. otrzymał stypendium American Israel Cultural Foundation dla obiecujących młodych choreografów. Zdobył nagrodę specjalna na Festiwalu Miniatur Choreograficznych (Festival of Choreographic Miniatures) w Belgradzie (Serbia) w 2009 r., drugą nagrodę za solo „M-Fiction” i pierwszą – za wybitne wykonanie na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym – The Copenhagen International Choreography Competition (CICC) – w Kopenhadze (Dania) w 2008 r.

KIEDY:
10 marca (sobota) 12:00 – 18:00
11 marca (niedziela) 10:00 – 16:00

GDZIE:
Akademia Tańca Zawirowania
ul. Wspólna 61, Warszawa

OPŁATY
do 11 lutego 250 zł
od 12 lutego 300zł
Przedpłata: 100 zł

Dane do przelewu złotówkowego
Stowarzyszenie Format Zero
90 2490 0005 0000 4500 1032 9161
Tytułem: choreoscore – imię i nazwisko

ZAPISY I INFORMACJE
joanna.formatzero@gmail.com
Joanna Stasina: 730 622 328

PL/EN INFO at www.choreoscore.blogspot.com

Źródło: https://www.facebook.com/events/139918553481106/

Szczegóły

Data:
10 marca
Czas:
12:00 - 18:00

Miejsce

Teatr Tańca Zawirowania
Wspólna 61
Warszawa, Polska
+ Google Map