Ładowanie Wydarzenia

« Powrót do kalendarza

  • To event minęło.

SPEKTAKL: EUROPA. ŚLEDZTWO / JĘDRA/PELCZYŃSKA/SZOSAK

12 maja 2018 19:00 - 20:00

Organizator: Komuna/Warszawa

Polska: 24 tysiące sklepów z ubraniami z drugiej ręki. Europa: 120 tysięcy firm odzieżowych ubrań. Świat: 4 miliony par rąk szyje ubrania w Bangladeszu.

Trzy tancerki zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytych marzeń o przyszłości. W kolażu improwizacji i sieci widocznych i niewidzialnych połączeń tancerki badają relacje między tym, co odległe, globalne i tym, co osobiste. Prowadzą performatywne śledztwo w sprawie przyszłości Europy. Ile kosztuje wspólne działanie? W jaki sposób partner stał się przeszkodą? Kiedy wartości zmieniły się w obsesje?

To również spektakl o pracy artystów tańca – jej materialności i cenie. Artystki wzywają publiczność do tablicy, pytają o relację między tancerzem i widzem, działającym podmiotem i obserwatorem.

To spektakl o nieprzewidzianych konsekwencjach wspólnej pracy, kolektywnego działania, w którym to, co miało dawać poczucie bezpieczeństwa – okazuje się kolejną formą opresji, a to, co miało straszyć – śmieszy.

Bilety:
20 zł ulgowy
30 zł normalny.
ewejściówki lub na miejscu, w kasie, pół godziny przed spektaklem – TYLKO GOTÓWKA

Źródło: https://www.facebook.com/events/1885120601527698/

Szczegóły

Data:
12 maja 2018
Czas:
19:00 - 20:00

Organizator

Komuna/Warszawa

Miejsce

Komuna/Warszawa
Lubelska 30/32 + Google Map