CST / 19/09/2019 / PREMIERA: “OBSERWATOR” / IZABELA CHLEWIŃSKA / KONFERENCJA CST

“OBSERWATOR”

IZABELA CHLEWIŃSKA

PREMIERA

19.09.2019 / godz. 18:00

Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury / ul. Elektoralna 12

BILETY 20 ZŁ (dla uczestników konferencji CST wstęp wolny)

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

Koncepcja i działanie: Izabela Chlewińska z towarzyszeniem Agaty Wiedro

Solo na całą widownię z towarzyszeniem performera OBSERWATOR to praca eksperymentalna. Jej przebieg nie jest możliwy do przewidzenia. Narzędzia improwizacyjne doprowadzają do różnych wariantów formalnych, a udział widowni konstruuje i dekonstruuje każde powstające na żywo zdarzenie. Izabela Chlewińska podejmuje ryzyko rzeczywistego tworzenia, autentycznego spotkania, nawet za cenę porażki artystycznej, którą i tak przyjęłaby jak komplement.

IZABELA CHLEWIŃSKA

Performerka, choreografka, reżyserka. Swoje autorskie spektakle taneczne („Ophelia is not Dead”, „Tralfamadoria”, „Dehumanized Project Nr 1”, „You Have Your Voice”) prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii, we Włoszech. Autorka i reżyserka instalacji performatywnej „MaMoMi” dla dzieci do lat 2 w Nowym Teatrze w Warszawie. Ostatnia jej praca to „Cisza” – spektakl i instalacja w jednym, dedykowana doświadczaniu bliskości, wspólnoty i ciszy. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu – nieformalny kolektyw choreografów niezależnych.

Odbyła staż w zespole Troubleyn Jana Fabra w Antwerpii, wizytę studyjną w Filadelfii, rezydencję artystyczną w Tokio. Otrzymała stypendium DanceWeb w Austrii i wielokrotnie realizowała projekty w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ciągu ostatnich lat wypracowała autorską metodę pracę z ciałem “Body.Voice.Intuition”, która łączy ruch organiczny, naturalną emisję głosu i improwizację w tańcu.

AGATA WIEDRO

Performerka, tancerka, choreografka, nauczycielka z kilkunastoletnim doświadczeniem pedagogicznym. Mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim, dyplomowana instruktorka tańca sportowego oraz tańca jazzowego w Mazowieckiej Akademii Tańca i Teatru. Studiowała Wiedzę oTeatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończyła Kurs Choreografii Eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu w Warszawie. Otrzymała stypendium w ramach Intensive Course w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie w 2018 r. oraz stipendium Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu na rok 2019. Współpracowała między innymi z Renatą Piotrowską-Auffret oraz Marysią Stokłosą. Jest współautorką warsztatów Kłóć się z głową. Jak

poczuć i zrozumieć konflikt. Tworzy video dance, występuje w teledyskach i produkcjach

tanecznych. Od kilku lat improwizuje, bada możliwości ciała w ruchu czerpiąc z różnorodnych

metod i praktyk ruchowych, somatycznych, terapeutycznych i choreograficznych. Szuka połączeń

między stylami i technikami pozornie odmiennymi. Praktykuje kontakt improwizację, jogę,

medytuje. Prowadzi regularne zajęcia oraz autorskie warsztaty Ciało wie dla różnych grup

wiekowych oraz poziomów zaawansowania.