Paulina Święcańska

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia na wydziale rytmiki, Uniwersytetu Zielonogórskiego studiów I stopnia na kierunku Animacja Kultury i Sportu. Pedagog Instruktor Tańca Współczesnego uznany przez Narodowe Centrum Kultury. Absolwentka Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie studia II stopnia na kierunku kulturoznawstwo oraz kinetografii R. Labana w Instytucie Choreologii w Poznaniu. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku menadżer kultury oraz Uniwersytetu Łódzkiego – produkcja teatralna.

Doświadczenie i praktykę zawodową zdobywała również na międzynarodowych festiwalach i coachingach w całej Europie a także w Izraelu, Brazylii, Indiach, Rosji, Turcji, Australii, Indonezji, USA i Japonii. Jako choreograf do tej pory stworzyła 18 choreografii autorskich m.in. ,,Wariacje na temat jedzenia”, ,,Hybryda”, ,,Motyle 2046”, ,,Doskonała para”, ,,Surogaci”, ‘ENEMY’ które były pokazywane na polskich i zagranicznych festiwalach m.in.,,Solo Duo” Budapeszt,”Kalejdoskop” Białystok, ‘Ciało/Umysł’ i ‘Zawirowania’ w Warszawie.

Mocno zaangażowana w animację miasta Warszawy zarówno jego przestrzeni jak i mieszkańców żywą i  bezpośrednią  sztukę poprzez m.in. Festiwal Warszawskiej Sztuki niezależnej Re:wizje 2008-2012 http://www.rewizjewarszawa.pl gdzie była kuratorem tańca. Współorganizator Warszawskiej Platformy Tańca 2014-2016 http://www.warszawskaplatformatanca.pl, Organizatorka I w Polsce Festiwalu Kontakt Improwizacji Warsaw Flow w latach 2010-2016 www.polandcontactfestival.com.

Obecnie współtworzy Fundację Artstyczną PERFORM www.perform.org.pl, poprzez którą realizuje projekty artystyczne, społeczne i edukacyjne pracując z artystami różnych kierunków i profesji. W pracy zawodowej wykorzystuje techniki takie jak: contact improvisation,  authentic movement, improvisation, bodywork, animal flow, space composition, physical theatre, ecstatic dance.

Fot. Marta Ankiersztejn